X
 29.11.2016 Забава

Како да одговорите на испитните прашања кога не сте учеле

На испит/тест сте, а вие сте заборавиле да научите, па така бледо гледате во тестот, прашувајќи се како би можеле да положите. Што ќе правите? Веројатно ќе паднете, тоа е секако полошата опција.

 

испит


Но, тоа не значи дека треба да паднете без стил. Во продолжение погледнете ги овие неверојатно брилијантни одговори на тестови за да видите колку креативци постојат.

 

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава