X
 09.09.2015 Технологија

Следете го настанот на "Apple" во живо

Секоја година „Apple“ го одржува својот „ден на ајфон“, кадешто се претставува нова верзија од познатиот смартфон. Секој сака да го следи настанот во живо. Но, како? Каде и кога?


Доколку сте корисник на некој од производите на компанијата, лесно е. Одете на специјалната страница за настанот со прелистувачот „Сафари“. Доколку немате пристап до производ од компанијата, може да го гледате настанот, но само доколку сте корисник на „Windows 10“.

За првпат досега, „Apple“ им дозволува на корисниците на овој оперативен софтвер да го следат настанот во живо преку прелистувачот „Microsoft edge“. Настанот започнува во 17:00 по наше време.

Следете го и блогот во живо ОВДЕ.


Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија