X
 11.09.2015 Култура

Фасцинантното и крваво семејно дрво на британското кралско семејство

Како што научивме од „Game of thrones“, кога постои шанса да се седне на тронот и да се владее со кралство, секој кој може да седне, сака да биде крал или кралица, дури и ако тоа значи да се бори со членовите од неговото семејство за таа шанса.

 

трон


Видеото ви нуди одличен поглед во историјата на британското кралско семејство од 1066 година па се` до денес. Се чини како една голема крвава комедија.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура