X
 12.09.2015 Култура

Најевтините европски дестинации за 2015 година

Според истражувањето на британската компанија „Post Office“, ова се најевтините дестинации во Европа за 2015 година.

 

европа


Градовите се рангирани врз основа на вкупната цена на сместување во хотел со 3 ѕвезди, вечера за двајца во која е вклучено вино, пијалок како на пример кафе, како и дневни екскурзии и градски превоз.

Пред Мадрид, Берлин и Истанбул, кои се најдоа на 11, 12 и 13 место, се наоѓаат следните најевтини градови за посета.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура