14.09.2015 Образование

Повик за уписи на академиите во Њу Менс Бизнис Акцелератор

ПОСЛЕДНА МОЖНОСТ ЗА УПИС на Академиите на програмите во живо во Скопје, и за сите преостанати 36 слободни места ќе доделиме СТИПЕНДИИ во висина од 10 до 80%, и тоа за следните програми:

nmba

1. WEB, MOBILE AND CLOUD APPLICATIONS

2. GAMES DESIGN AND DEVELOPMENT

3. 3D MODELLING, ANIMATION AND VISUAL EFFECTS

4. GRAPHIC, WEB AND NEW MEDIA DESIGN

5. MARKETING, ADVERTISING AND COMMUNICATIONS

6. COMPUTERS NETWORK AND CYBERSECURITY

Во следните 14 дена ќе ја акселерираме можноста за среќна случајност за сите потенцијални студенти, со што ќе овозможиме дури 12 да добијат пракса уште на самиот старт на академиите, а 1 да добие и вработување во некоја од нашите партнерски компании или токму кај нас во Њу Менс Бизнис Акцелераторот.

Создавањето на среќни случајности, стана практика во нашиот акцелератор, каде студенти како Петар го добија своето прво вработување, студенти како Стефчо и Харис отидоа во Google и Rapid7 и ги имаа своите први интервјуа во Америка, или пак студент како Влатче кој што стана првиот Локален лидер на НАСА Space Apps натпреварот во Охрид и Координатор на единственото прототајпинг студио во Македонија. Повеќе информации за Петар, Стефчо, Харис и Влатче на следниот линк

Ве очекуваме на разговор од 11 до 24 септември!

Во тек е аплицирањето за стипендии за програмите и можете да се пријавите за тестирање и разговор со тимот од Клауд Академијата на линкот за стипендија или да се јавите на броевите 072 220 484 и 072 220 191.