X
 29.09.2015 Образование

Каде се сместуваат студентите кои студираат во Германија?

Во Германија никогаш немало толку студенти колку што има денес, такашто често пати претставува потешкотија пронаоѓање на сместување особено во градовите како Минхен, Франкфурт, Берлин и Келн.


факултет


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование