X
 07.10.2015 Забава

Предизвик за мозокот: Невозможната загатка со пликот

Вистински предизвик кој ќе го натера вашиот мозок да размислува. Постојат само три правила! Не смеете да го подигнувате пенкалото од хартијата, не смеете да ги повторувате веќе напишаните линии и не смеете да преминете преку друга линија. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава