X
 26.03.2015 Живот

Дали можете да ја решите задачата за 1 минутa?

Дали можете овој математички проблем да го решите за помалку од 1 минута?

 

задача

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот