X
 09.10.2015 Култура

Како изгледа една болница во Северна Кореја?

Студентот по медицин Џошиа Ча се приклучи на една медицинска мисија во Северна Кореја. Фотографиите се доказ за неговото искуство таму.

 

кореја

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура