X
 29.10.2015 Живот

Брутално искрени илустрации кои совршено го прикажуваат возрасниот човек

Писателот Час Хатон создаде брилијантна серија на едноставни илустрации со кои ја прикажува суровата реалност на животот на еден возрасен човек. Користејќи табели и графикони, тој малите задоволства или секојдневните проблеми ги прикажува доста реално. 

 

фото

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот