X
 07.12.2019 Живот

Илустрации што ги прикажуваат добрите вести што се случија во текот на оваа година

Постојано сме бомбардирани со ужасни и шокантни вести и наслови што прават да чувствуваме дека светот се распаѓа.

Сепак, иако е важно да знаеме за проблемите во светот, постои толку многу добро што треба да се открие и да се промовира исто колку и проблемите.

Поради тоа, веб-страницата „Хепи Бродкест“ ви нуди добри вести што се случиле во текот на оваа година. Потребни ни се повеќе позитивни вести за да потврдиме дека малку по малку, светот станува сè подобро и подобро место.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот