X
 09.11.2015 Живот

Може ли да го познаете човекот на фотографијата?

 1

 

Портрет на младиот Алфред Хичкок, околу почетокот на 1920 година

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот