X
 13.11.2015 Култура

Најкреативните градби во светот

Понекогаш зградите знаат да бидат прилично едноставни и јасни. Други пак, добивате архитект со одлична идеја за промена на парадигмата и боја надвор од линиите. 

 

градба

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура