X
 28.04.2015 Култура

Како изгледаат претседателските палати низ светот?

Да се биде претседател е редок сон возможен само за најхрабрите и најстрасните луѓе во светот. Причината може да бидат парите, моќта, способноста да и` се помогне на една нација да застане гордо, способноста да се промени еден народ, или можеби пак да се живее во луксузен дом.

 

palata


Можеби ви звучи плитко и површно, меѓутоа кога ќе ги видите овие раскошни претседателски палати, веднаш ќе посакате да станете следниот шеф на државата бидејќи не само што е работа од соништата, туку и можност да живеете во дом од соништата и да работите во канцеларија од соништата. Ви ги претставуваме најраскошните претседателски палати низ светот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура