X
 28.01.2017 Култура

Филмови кои не смеете да ги пропуштите во февруари

BBC Culture“ ви донесува листа на филмови чија премиера е во февруари, вклучувајќи и една инспиративна приказна како и „The Lego Batman Movie“ и два филмови од не-англиско говорно подрачје.

филм

„Hidden Figures“


„The Salesman“


„Land of Mine“


„The Great Wall“


„I am not Your Negro“


„The Space Between us“


„The Lego Batman Movie“„Кiki“

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура