X
 17.11.2015 Живот

Чудни психолошки причини поради кои може да се заљубите


Црвената боја, топлиот пијалок и бојата на коса може да бидат причина поради која ви се допаѓа одредена личност, иако не ги исполнува вашите очекувања на друго поле. Психолозите наведуваат некои необични причини поради кои може да се заљубите.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот