X
 17.11.2015 Технологија

Најдобрите технолошки компании со највисока плата во Америка

Познатата веб страна Business Insider во соработка со PayScale откриваат кои се најдобрите американски компании кои се издвојуваат во платата и задоволството на вработените.

 

фб


Во продолжение погледнете ја листата на најдобрите технолошки компании за работа во Америка.

На прво место се најде Фејсбук, со највисоко ниво на задоволство кај вработените, како и највисока плата. Веднаш зад него е Google, со просечна плата од 133.000 долари.

Првата 10-ка ја заокружуваат Microsoft, Cisco, Qualcomm, Celanese, NetApp, Symnatec, Apple и Intel.

 

1

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија