X
 19.11.2015 Образование

Што успешните луѓе правеле веднаш после факултет?

Првите неколку години после факултет можат да бидат отскочна штица за остатокот од вашата кариера - токму затоа успешните луѓе ги советуваат младите да започнат да го прават она што го сакаат, веднаш штом имаат можност за тоа.

 

маск


Но, додека некои технолошки генијалци и бизнис магнати одлучиле да го изодат овој пат до успехот, пронаоѓањето на оптимален пат за вашата кариера е многу полесно да се каже, отколку да се направи.

За да покажат дека патиштата до успехот се различни, секој од овие успешни луѓе раскажува за својот.

 

Линк до галеријата

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование