X
 25.11.2015 Култура

Некогаш и денес: Париз во 1900-та година и Париз денес

Овие прекрасни фотографии покажуваат дека Париз е не е толку променет и покрај тоа што поминало толку многу време.

 

париз

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура