X
 25.12.2015 Култура

Како изгледа Лондон за време на Божиќ?


Се чини дека добитникот на најубаво украсен град за време на празниците може да биде Лондон. Градот секогаш е украсен одлично - ниту премалку, ниту премногу. Ова се најдобрите празнични украси кои може да се видат низ градот.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура