X
 31.12.2015 Култура

Најпиратираните тв серии за 2015 година

Како и што можете да претпоставите, најпознатата серија на HBO, „Game of thrones“ е најбараната и најпиратираната тв серија за 2015 година.

 

tron


Адаптацијата од книгите на Џорџ Р.Р Мартин се наоѓаат на врвот на листата веќе четири години со ред - како што посочува „Wired“, кога заврши петтата сезона на почетокот на годинава, беше поставен рекордот за најнелегално преземана серија.

„TorrentFreak“ објави информации од преземањата на нивната страна - информациите покажуваат дека „Game of thrones“ е фаворит на луѓето кои не можат да чекаат или да плаќаат, со 14.4 милиони преземања. Веднаш после неа се најде „The walking dead“ со 6.9 милиони преземања, и трета е „The Big Bang theory“ со 4.4 милиони преземања.

Листата во целост:

1. Game of Thrones
2. The Walking Dead
3.The Big Bang Theory
4. Arrow
5. The Flash
6. Mr Robot
7. Vikings
8. Supergirl
9. The Blacklist
10. Suits
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура