X
 15.04.2019 Култура

Работилница за филозофија и филм со професорот Стефан Сидовски

Традиционално, во Едукативната програма на Филозофскиот филмски фестивал ве покануваме на интерактивна работилница за филозофија и филм, и оваа година со нашиот драг професор Стефан Сидовски, македонскиот „мајстор на аматерскиот филм“.

Работилницата ќе се одржи од 19 до 22 април, а сè што треба да направите за да се пријавите е да ја пополните кусата пријава на следниов линк: Пријава за работилница со професорот Стефан Сидовски.

Доколку имате дополнителни прашања, слободно контактирајте го тимот на ФФФ на contact@philosophicalfilmfestival.mk.

Со нетрпение ве очекуваме!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура