X
 15.04.2020 Живот

Остани дома: Секој ден нов филм со MaxTV кино

Македонски телеком најавува филмски месец со MaxTV кино. Од 15 април ќе можете да уживате во некои од најдобрите македонски филмски достигнувања, овогодишните оскаровци и уште многу забавни филмови.

Секоја вечер очекувајте промотивни проекции на филмски наслови со фестивалски квалитет, кои ќе бидат достапни за сите MaxTV корисници, без дополнителен надомест.

Филмовите од MaxTV киното лесно ќе ги најдете во: Мени > MaxTV кино. Проекцијата почнува во 20:00 часот, а филмовите ќе бидат достапни 24 часа.

Домашното кино почнува денес, со македонскиот филм „Година на мајмунот“, останете дома и уживајте.

Следете нè секој ден на: TelekomMK фејсбук-профилот и TelekomMK апликацијата за најава на следните филмски наслови.(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот