X
 14.06.2017 Култура

Нови филмови во Cineplexx


  
АВТОМОБИЛИ 3

Засенет од новата генерација брзи тркачи автомобили, легендарниот Лајтнинг Меквин е оттурнат од спортот којшто најмногу го сака. За да се врати во игра, ќе му биде потребна помош од млад техничар со неговиот план за победа, инспириран од Чудесниот Хадсон Хорнет и неколку неочекувани пресврти. Докажувајќи дека #95 сеуште не е готов, тие ќе се тркаат во шампионатот на најголемата сцена, купот Принстон.
ПАТУВАЊЕ

"Патување" е драма инспирирана од големата пресвртница во британската и ирската историја. Во фокусот е остварувањето на неверојатното пријателство помеѓу два политички титани кои претходно биле непријатели. Иан Пејсли (Тимоти Спол) и Мартин Мекгинис (Колм Минеј) се принудени да патуваат заедно на кратко време. За време на патувањето, почнува да се создава надеж дека можеби и непријателите можат да изнајдат заеднички јазик кога кога се работи за иднината на Северна Ирска.
ПОБРЗИ ОД НАЈБРЗИТЕ

Ендру и Герет Фостер (Скот Иствуд и Фреди Торп) се крадци чијашто специјалност се луксузни автомобили. Најмени се да го украдат луксузното Бугати 1937, кое што вреди милион евра, па тргнуваат на пат во јужна Франција. Неуспевајќи во нивната задача, нив ги открива Џакомо Мориер (Симон Абкариен), локален кринилен шеф кој го поседува Бугатито. За да им ги поштеди животите, браќата мораат да украдат автомобил од Макс Клемп (Фабиан Волформ), ривалот на Мориер. Тој сака да го украдат за него не било кој автомобил, туку највредниот автомобил, Ферари 250 GTO од 1962 година.


 Неделна програма 15.6 - 21.6.2017

 

Чувари наплажа
Секој ден: 17:45, 19:00, 20:00, 22:20

Вондер Вумен 3Д
Секој ден: 16:40, 19:30, 20:45, 22:10

Мумија 2Д
Секој ден: 19:45, 21:50

Мумија 3Д
Секој ден: 18:45, 21:00, 23:00

Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар 3Д
Секој ден: 17:30, 20:15, 22:45

Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар 2Д
Секој ден: 21:20

Патување
Секој ден: 21:30

Побрзи од најбрзите
Секој ден: 16:30, 18:30, 20:30, 22:30


ДЕТСКИ ФИЛМОВИ


Патки за невозможна мисија 3Д
Секој ден: 15:20
Викенд: 11:20, 13:20, 15:20

Патки за невозможна мисија 2Д
Секој ден: 17:15

Маша и Медо
Викенд: 11:40

Штрумфови Скриеното Село 3Д
Секој ден: 15:40
Викенд: 13:40, 15:40

Малиот Директор 3Д
Секој ден: 16:10, 18:00
Викенд: 12:30, 14:20, 16:10, 18:00

Автомобили 3Д
Секој ден: 15:00, 17:00, 19:15
Викенд: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:15

Автомобили 2Д
Секој ден: 16:00, 18:15
Викенд: 12:00, 14:00, 16:00, 18:15

*Cineplexx го задржува правото за промена на редовниот репертоар.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура