X
 20.01.2016 Култура

Актери кои добиле Оскар за изведба пократка од 15 минути

Можеби не ви се верува, меѓутоа голем дел од актерите и покрај тоа што се појавиле во филмовите помалку од 20-тина минути, сепак си го заработиле својот Оскар. 

 

актер

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура