X
 14.02.2016 Култура

На што треба да внимавате додека патувате низ Европа?

Како туристи вие сте чувствителни на сите видови измами создадени со цел да се украдат вашите вредни работи.

 

патува

 

Туристичките експерти ги советуваат сите оние кои патуваат со авион да си купат катанчиња за нивните торби, да внимаваат каде јадат и да ги заштитат нивните лично документи. Дури и најискусниот турист може да стане жртва на добро изведена измама.


Според инфографикот подолу, создаден од мултинационалната компанија за осигурување „AIG“, ова се најчестите измами кои често ги искусуваат посетителите на Европа. Научете ги кои се и како можете да ги избегнете. 

 

патување

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура