X
 28.01.2016 Култура

Неверојатни патувања кои дефинитивно треба да ги доживеете

Патувањата ни овозможуваат најскапоцени и неверојатни искуства. Кога ќе се впуштите во непозната земја, култура и живот, морате да излезете од вашата удобна зона и да започните да правите нешта кои не сте ги правеле секојдневно. Токму затоа луѓето кои се враќаат од патувања често пати поинаку го гледаат животот.

 

dete

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура