X
 22.02.2016 Технологија

Како да го претворите стариот телефон во робот?


Имате стар телефон кој фаќа прашина во домот? Не го фрлајте - претворете го во роботче.

„ElectroBOOM“ е канал на „You Tube“ на кој се објавуваат интересни видеа во областа на електрониката а едно од најновите видеа е туторијал за правење робот од стар телефон. Сè што е потребно е малку расклопување, одлепување, залепување и добивате мало роботче.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија