X
 13.03.2016 Уметност

Најдобрите туристички места кои нудат одлична архитектура

Европа изобилува со прекрасна архитектура кои исто така се и одлична туристичка дестинација. За таа цел ви нудиме релативно непозната пејзажна архитектура која треба да ја посетите на вашето следно патување. 

 

места

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност