X
 13.03.2016 Образование

Што учениците од II година гимназија учат по социологија?

На социјалните мрежи започна да кружи извадок од учебникот по предметот социологија, поточно дел од лекцијата „Образованието и животните шанси“. Имено, лекцијата ги учи децата дека припадниците на повисоките слоеви можат да ги вработат своите деца без да завршат некое особено образование. 

 

sociologija

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование