X
 14.03.2016 Технологија

Најдобрите иновации во градежништвото

Проектите од градежништвото продолжуваат да доминираат во светот. Од највисоката зграда во светот до најголемите вештачки острови, луѓето насекаде се зависни од иновациите во градежништвото. Сите овие иновации и изградби се поврзани со една главна цел - поддршка на човечкиот живот. Со таа цел на ум, погледнете некои од најпознатите инспиративни градежнички чуда и проекти низ годините.

 

чуда

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија