X
 29.03.2016 Култура

Новиот трејлер на "Game of thrones" најавува крвава сезона

тронови

 

HBO објави нов тизер за шестата сезона од серијата „Game of thrones“ кој најавува спектакл, борба, крв и неизбежна смрт. Трејлерот е релативно краток, околу 30-тина секунди, но нуди одличен материјал како на пример нови сцени со лидерот на Белите одачи и змејот Дрогон како заедно со Денерис го надлетува Дотраки кланот.


Шестата сезона се враќа на малите екрани на 24 април. Уште само 27 дена.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура