X
 16.04.2016 Живот

Неверојатна снимка направена од борбен авион

За да му помогне на „Saab Defence and Security3 да направи спектакуларни снимки од „Gripen“ борбениот авион, шведската компанија „Blue Sky“ создаде систем на камера кој може да лета со брзина од 550 километри на час.

 

video


Системот поврзан со дигитална 6K „Red Dragon“ камера и објектив од 40.000 долари, резултатот е снимка каква што не сте виделе претходно.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот