X
 12.05.2016 Култура

Филмовите кои ќе доминираат во наредниот период

Летната филмска сезона ја отвори „Captain America: Civil War“. Сега прашањето е: Дали било кој друг филм ќе успее да го постигне успехот на „Captain America“ или пак „Аvengers“ ќе ги надмине сите филмови?

 

филм


Како што се` повеќе наслови се додаваат на листата, веќе започнува да станува јасно кои филмови ќе бидат доминантни во текот на летото. Во продолжение ви ги нудиме насловите кои би можеле да бидат доминантни во боксофисот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура