X
 27.04.2016 Образование

Најдобрите британски универзитети со највисоки стандарди за запишување

Водичот „Complete University Guide“ го објави своето годишно рангирање на 127 универзитети во Велика Британија.

 

универзитет


Ова е најпознат и сепофатен извештај од ваков вид направен врз основа на голем број индикатори, вклучувајќи го и задоволството на студентите, квалитетот на истражувањето, постдипломските можности и стандардите за запишување на универзитетите.

Во продолжение е листа на универзитети кои имаат највисоки стандарди за запишување, заедно со просечната UCAS (Undergraduate Courses At University And College) оценка на неговите студенти.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование