X
 28.04.2016 Култура

Навиките во спиењето на некои познати личности


Спиење само два часа дневно, земање одмори за надоместување на недостатокот на сон или спиење само кон север. Која од овие техники ви изгледа поделотворно кога станува збор за спиењето? Ова се бизарните навики на некои успешни луѓе.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура