X
 30.05.2016 Живот

Чудна оптичка илузија од која ќе ве заболи главата

iluzija

 

Корисниците на „Reddit“ се опседнаа со фотографијата на која еден пар се прегрнува поради чудната оптичка илузија. Фотографијата изгледа како телото на човекот да има различна боја и да се врти 180 степени.


Истото важи и за жената која изгледа како да се вклопува во долниот дел на нејзиниот пријател.

Илузијата е предизвикана поради облеката на двајцата која се меша и станува невидлива. Корисникот на „Reddit“, „Blood_Reaper“ ја сподели фотографијата која беше прегледана 4 милиони пати. И секако, вие не сте единствената личност која е збунета. 
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот