X
 26.06.2016 Култура

Замоците во Русија

Русија е земја која има богата историја и изобилува со голем број замоци кои изгледаат како од бајките. Доколку некогаш имате можност да ја посетите оваа земја, тогаш дефинитивно не смеете да ги пропуштите овие замоци.

 

zamok

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура