X
 24.07.2016 Култура

Како Хитлер добил моќ?


Денес, речиси е невозможно да се разбере како Адолф Хитлер, тиранинот кој стоел зад еден од најголемите геноциди во човековата историја, успеал да стигне до власта и да управува со Германија.

Како се случило ова? Алекс Гендлер и Антони Хазард објаснуваат во следното видео.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура