X
 17.08.2016 Култура

Колку изнесуваат просечните пензии во земјите низ светот?

Интересна споредба која покажува колку луѓето добиваат пензија низ светот откако ќе се пензионираат. Во некои земји, пензионерите добиваат доста дарежлива сума на пари, додека во друга тие мораат да надоместат и со нивната заштеда. 

 

penzija

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура