X
 27.08.2016 Технологија

Опции со кои располага новиот Android 7.0

Пристигна новата верзија на Android која изгледа прилично солидна. Ова значи дека е време да видиме што Android подготвил за своите корисници и во што се разликува од iOS.

 

андроид

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија