13.10.2016 Технологија

Студенти, го одбравте ли совршениот лаптоп за оваа академска година?

Од долгата листа на потребни предмети за успешно студирање како незаменливo и основнo средство за работа која му е потребна на еден студент за лесно и ефикасно да ги извршува секојдневните обврски во своите академски денови се одвојува лаптопот.

Но изборот и пронаоѓањето на лаптоп кој ќе ги поседува сите потребни карактеристики кои би ги задоволиле желбите на студентите може да претставува вистински предизвик. Затоа Dell произведе фантастична и совршена серија на компјутери наменета токму за студенти.

Доколку сте во потрага по идеалниот лаптоп кој ќе има моќ да ги задоволи сите ваши потреби вашата мисија може да заврши тука, одличнитe дизајни и натпросечните перформанси ја прават серијата на лаптопи на Dell Inspiron 5000 совршена за сите амбициозни студенти кои сакаат оваа академска година да постигнат одлични резултати. Inspiron серијата 5000 e карактеристична по елегантниот стил и одличните перформанси кој ги прави овие компјутери совршено решение за сите студенти кои имаат потреба од лаптоп на кој може да му веруваат.

Станува збор за лаптопи наменети за секојдневна лесна студентска употреба, неверојатно тенки и лесни за пренесување, со неограничени можности и најважно од се за младите корисници - долготрајна батерија. Она што ја одвојува оваа серија на лаптопи од останатите компјутери е високо квалитетниот екран со сигурна визуелна веродостојност, силните перформанси, колоритен дизајн, големи мемориски опции и можеби најважно од се загаранираната три годишната гаранција.

Dell Inspiron 5000 серијата со Intel процесори одлично кореспондираат со денешните софтвери осигурувајќи лесно навигирање независно дали студентите сурфаат на интернет, пишуваат научен труд, едитираат видеа, создаваат музика или лаптопот ќе го користат само за интерактивно комуницирање.

Неверојатните модели на лаптопи од серијата Inspiron 5000 на Dell во Македонија се достапни преку мрежата на партнери на ИТД Македонија.

Технологија