X
 07.11.2016 Живот

Како би изгледале интервјуата за работа во познатите компании?

Скоро секоја голема компанија има сопствени стереотипи. Без разлика дали станува збор за пишување на имиња на шолји („Sturbucks“), хаштгови за се' и сешто („Instagram“) - секој компанија ги има.

 

kompanii


Уметникот и илустратор од Казахстан, Леонид Кан ни претставува интересни илустрации во кои прикажува како би изгледале интервјуата за работа во познатите компании врз основа на стереотипите кои ги имаат.  

 


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот