X
 14.11.2016 Култура

Филмови кои не смеете да ги пропуштите во 2017 година

Се смета дека 2015 година е рекордна година во историјата на филмот, со многу продолженија, оригинални приказни, книги преточени во филмови... Меѓутоа, се чини дека 2017 година ќе биде уште поголема кога станува збор за филмовите.

 

филм


Доколку погледнете во распоредот на излегувањето на филмовите, би ви било доста тешко да ја ограничите листата на фаворити. Сепак, доколку мораме да избереме омилени филмови, ова се некои од нив кои вие не смеете да ги пропуштите.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура