X
 09.12.2016 Технологија

Најпопуларни апликации за 2016 година

„Apple“ откри кои се најмногу симнувани апликации во 2016 година, а ќе се изненадите дека „Pokemon Go“ не е на првото место. Првото и второто место му припаѓа на „Snapchat“ и „Facebook Messenger“, а на трето место е  Pokemon Go. На четврто и петто место се „Instagram“ и „Facebook“.


апликации


Еве како изгледа листата со најпопуларни апликации за 2016 година:

Snapchat

Messenger

Pokémon GO

Instagram

Facebook

YouTube

Google Maps

Pandora

Netflix

Spotify Music
Подготвил: Светлана Петковска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија