X
 13.12.2016 Култура

Од Буенос Аирес до Лондон - најубавите улици во светот

Без разлика колку е скромна, секоја улица има своја приказна за раскажување. Некои очигледно се поубави од другите, меѓутоа секоја од нив ни овозможува да ѕирнеме во историјата на архитектурата и во личноста и карактеристиките на еден град. Погледнете ги најубавите улици во светот.

 

улици

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура