X
 23.01.2017 Култура

Книгите кои Барак Обама смета дека секој треба да ги прочита

Барак Обама обожава книги. Во својата книга  „Dreams from My Father“, тој вели дека кога не работел, за време на викендите најубаво друштво му биле книгите. Неодамна, Обама дискутирал со Мичико Какутани за литературата. Ова се неколку негови омилени книги:

 

knigi


ГАЛЕРИЈАПодготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура