X
 20.02.2017 Живот

Чуден природен настан: вода тече нагоре


Необичен водоскок

На островот Реинион во Франција, се случува нешто вистински необично. Имено, тука ветрот толку силно дува така што водата од водоскокот не се движи надолу, туку нагоре.

На тоа место се наоѓа и еден од најпознатите вулкани на островот.

Погледнете го волшепството на природата:

Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот