X
 31.08.2017 Живот

Буквален превод на познатите германски презимиња. Што значи Ајнштајн?

Германските презимиња честопати се прилично смешни доколку се преведат буквално.

презимиња
Фото: DPA

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот