X
 14.04.2017 Забава

Татко ги претвора цртежите на синот во сцени од реалноста

татко цртежи

Дом има шест години и сака да црта. Тој дури има и сопствен профил на „Instagram“ каде што ги поставува неговите омилени цртежи. Но, тоа не е крајот на оваа приказна, бидејќи откако тој ќе го заврши неговиот цртеж, татко му го реконструира неговото дело во реалниот свет со доза на дигитална магија и малку хумор.

Од лавови, лемури и зебри до кози, велосипеди и бизарни диносаурус роботи, Дом и неговиот татко успеале да создадат симпатичен алтернативен универзум исполнет со работи кои би можеле да ги видиме само на сон.

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава